HND MMG je, u suradnji s Tehničkim muzejom, objavila brošuru o tehnologijama proizvodnje električne energije. Navedene su i (ukratko) opisane tehnologije sa svojim prednostima i nedostacima.

Brošura je namjenjena prventveno školskoj populaciji, ali jednostavnost i pristupačnost informacija čini je prikladnom za sve zainteresirane.

Privitci:
Preuzmite ovu datoteku (Brosura_MMG_web.pdf)Brosura_MMG_web.pdf[ ]
Hrvoje Grganić, dipl.ing., Predsjednik MMG
Tel. + 386 74802789,  Fax. + 386 608 21-528

Paulina Dučkić, dipl.ing.,  Dopredsjednica MMG
FER Zagreb
Unska 2, 10000 Zagreb

Matija Guliš, dipl.ing., Član Predsjedništva MMG
Tel. + 386 74802242 Fax. + 386 608 21-528

Nikola Škorić, dipl.ing.,  bivši predsjednik, član UO HND
Tel. + 386 74802373,  Fax. + 386 608 21-528

Aktivnosti mreže mlade generacije HND-a uključuju:

• Pridobivanje mladih stručnjaka za rad unutar sekcije
  • Izobrazba mladih stručnjaka iz područja nuklearne energetike
  • Prijenos stečenog znanja i iskustva između starijih i mladih generacija
  • Međunarodni kontakti - aktivno sudjelovanje u radu mreže mlade generacije (YGN) na Europskom nivou
  • Uključivanje u međunarodne projekte
  • Aktivno sudjelovanje mlade generacije u radu matičnog nuklearnog društva
  • Uključivanje studenata i populariziranje studija vezanih uz nuklearnu energetiku među mladima
  • Poticanje sudjelovanja mladih stručnjaka na stručnim seminarima, radionicama i konferencijama
  • Ograniziranje seminara i stručnih susreta
  • Rad na odnosima s javnošću
  • Obavještavanje potencijalnih članova i šire javnosti o radu MMG HND-a

Mreža mlade generacije Hrvatskog nuklearnog društva osnovana 3. ožujka 1999. Članovi Mreže mlade generacije ujedno su i članovi Hrvatskog nuklearnog društva (HND), mlađi od 36 godina, koji rade na područjima vezanim uz nuklearnu energetiku.

Kako budućnost nuklearne industrije leži u rukama mlade generacije, u okviru ideje Europskog nuklearnog društva o osnivanju mreže mlade generacije na razini nacionalnih nuklearnih društava, Hrvatsko nuklearno društvo iniciralo je osnivanje vlastite mreže mlade generacije koja bi u okviru svojih mogućnosti nastojala promicati i ostvarivati postavljene zajedničke ciljeve. Uz postavljene ciljeve Mreža mlade generacije HND-a želi naglasiti i ulogu koju nuklearna energija ima u budućem razvoju elektroenergetike, te želi da javnost donosi odluke na temelju racionalnih argumenata, ali da je pritom obaviještena o svim aspektima problema.